Doprava | Beves
Doprava

Doprava

Dopravu betonových plotů zajišťujeme po celé České republice, ale není problém dodat plot i do Rakouska či Německa. Materiál na plot je na převoz balen na palety , takže manipulace se zbožím je možná pomocí vysokozdvižného vozíku, nebo jiného manipulátoru s paletami: bagr (JCB, CAT, Manitou, ...), teleskopický manipulátor (Manitou), auto s hydraulickou rukou, atp.

Základní dvě možnosti dopravy plotu jsou dvě: bez vykládky materiálu as vykládkou materiálu .

Doprava bez vykládky materiálu

Pokud možno, snažíme se pro Vás sehnat dopravu vytížením ( stejnosměrnou ) - tedy takovou, abyste platili pouze jednu cestu k Vám. Takovou dopravu nelze zajistit na krátké trasy do přibližně 50–80km, tehdy je nutno zajistit dopravu sólo ( obousměrnou ).

Jednosměrná doprava plotu vytížením

Princip spočívá v sehnání dopravce, který má dostupné prázdné (případně poloprázdné auto) na cestu z naší lokality do Vaší lokality, například se vrací z vývozu. Cenu jednosměrné dopravy stanovujeme vždy individuálně, aby byla pro Vás co nejvýhodnější. Pro cenu jednosměrné dopravy jsou rozhodující následující faktory:

  • celková váha plotu a rozměr plotu (určující nosnost a velikost nákladního auta a tím cenu za kilometr)
  • a vzdálenost Vašeho místa realizace od běžně ojetých tras (tato vzdálenost se jmenuje tzv. přejezdová a určuje dodatečné příplatky za přejezd dopravce navíc).

Cena této dopravy se pohybuje v rozmezí cca. 28–45 Kč * za kilometr (platí se jen jedna cesta), nejčastěji 30–40 Kč *. Cenu stanovujeme vždy individuálně. Sehnání takové dopravy je podmíněno nabídkou dopravců takovou zakázku odvést, takže je třeba počítat s dodací dobou přibližně 7–14 dní od objednání. Často si zákazníci shánějí dopravu sami oslovením lokální spediční nebo přepravní firmy, která má lepší znalost místních poměrů a má přehled, jaká auta se do její lokality pravidelně vracejí a tím pádem je schopna zajistit dopravu rychleji a levněji.

Obousměrná doprava plotu dopravcem sólo

V případě kratší vzdálenosti do 50–80 km (záleží i na umístění Vašeho místa realizace plotu) zajišťujeme dopravu obousměrnou, což znamená, že dopravce se vydá na cestu k Vám sólo a tudíž je třeba uhradit obě cesty. Cena této varianty se pohybuje v rozmezí ca. 30–40 Kč * za kilometr (platí se cesta tam i zpět).

Rovněž je nutné brát v úvahu, že nákladní auta nemohou jezdit po některých úsecích běžně průjezdných pro osobní auta z důvodů různých zákazů a tím pádem, pokud Vy byste jeli osobním autem. 40 km, dopravce je nucen zákaz objíždět a ujede při tom např. o 30 km na jednu cestu více.

Vykládka materiálu

U dopravy bez vykládky materiálu bude k Vám přistaven nákladní automobil nebo kamion (termín dodání Vám budeme avizovat přibližně 1–3 pracovní dny předem) a je třeba z Vaší strany zajistit vykládku materiálu. Téměř v každé obci je dostupný manipulátor s paletami, který je schopen auto vyložit. Nejčastější dostupní manipulátoři jsou: vysokozdvižný vozík, bagr (např. JCB, CAT, Volvo,...), teleskopický manipulátor (Manitou), auto s hydraulickou rukou, v některých případech je možný jeřáb.

Je třeba vzít v úvahu nosnost manipulátoru, tzn. jak těžkou paletu je schopen vyložit. Naše palety mají zpravidla do 1,5t, ale může se stát, že paleta dosáhne váhy až 2t. Pokud není možné zajistit manipulátor s potřebnou nosností, ale pouze manipulátor s nosností nižší (např. běžně dostupné UNC), pokud je to technicky možné, jednotlivé komponenty (sloupky, desky) Vám po dohodě nabalíme na více lehčích palet.

Výhodou Vámi zajištěné vykládky je úspora na ceně dopravy a také Vám stroj může palety porozkládat po pozemku pro jednodušší montáž betonového plotu , nebo Vám je pokládá na místo pro další skladování nedostupné pro rameno hydraulické ruky.

Kde seženu stroj na vykládku plotu v mé lokalitě?

Téměř na každém družstvu mají vysokozdvižný vozík, také jím budou pravděpodobně disponovat v lokálních stavebninách, dřevařských, kamenářských a dalších jiných provozech, kde se manipuluje s těžkými předměty. Dále lze oslovit technické služby nebo stavební firmy. 

Doprava s vykládkou materiálu

Nechcete-li se zatěžovat vykládkou materiálu, nabízíme Vám možnost dopravy autem s hydraulickou rukou. Šofér a zároveň jeřábník Vám při dovozu materiálu vyloží materiál na zem pomocí hydraulické ruky. Místo vykládky je limitováno pouze dosahem jejího ramene. Pokud to povětrnostní podmínky a terén dovolí (není mokrá půda nebo bláto, resp. máte zpevněnou příjezdovou cestu), řidič Vám může vejít s autem na pozemek a vyložit materiál k místu realizace plotu.

Tento typ dopravy prakticky nelze vytěžit, tím pádem se vždy platí cesta obousměrně. Cena se pohybuje řádově kolem 30–40 Kč za km * + vykládka cca. 150 Kč * / paleta (konečnou cenu Vám vždy sečteme v cenové nabídce předem).

Momentálně disponujeme nákladním autem s hydraulickou rukou o nosnosti 24t.

* ceny bez DPH